top of page

TARİHÇE

happy-little-caucasian-kids-jumping-running-isolated-white-background 2.jpg

SBK Merkezi, Temmuz 2005’te 4-7 yaş arası çocuklarda spor kültürü oluşturmak amacıyla kuruldu.

2006 yılında kurduğumuz SBK Merkezi markası ile Türkiye’de ilk kez eğitim kurumları içinde spor hizmeti veren kuruluşumuz, ilk iki yıl içersinde yaklaşık 1200 çocuğa kontrollü ve amaca yönelik spor yaptırdı.

 

2007 yılında çeşitli farklı kurumlara yönelik saha projelendirme ve uygulama hizmeti vermeye başladı. 

 

2008 yılında okul danışmanlığı ve öğreten eğitimleri gibi hizmetler sağlamaya başladı.

 

2009 yılında spor sektörüne yönelik ulusal organizasyonlar üstlenmeye başladı.

2011 yılı itibari ile İstanbul Avrupa yakasının en büyük çocuk spor salonunu SBK Merkezi olarak Bahçeşehir Esenkent bölgesinde  faaliyete geçirdi.

 

    SBK Merkezi’nin kuruluşunun ardından yapılan işbirliklerinin de katkısıyla FİBS Spor Eğitim & Danışmanlık Şirketi, markaları ile 2012     yılında 15 farklı şehirde, 28 eğitim merkezi ve 32 uzman eğitmenle, 4000 çocuğun faaliyetlerini sürdürdü.

 

2013 yılında fiziksel olgunluk, sportif beceri ve performans analizine yönelik özgün tarama programını geliştirip tüm çocuklarla buluşturmaya başladı. 

 

 2016 yılında İstanbul Ispartakule'de, içinde yüzme havuzu, müzik, drama, uzak doğu sporları gibi uygulama alanları barındıran 3.000m2 alanı ile sadece çocuklara hizmet sunan Spor&Sanat Merkezi'ni faaliyete geçirdi.

 

2018 yılında kuruluşundan bu yana geçen süreçte, altyapı ağırlıklı olarak 5 sponsorluk, kimsesiz çocuklara ücretsiz yıllık eğitimler, ülkemizin doğusunda Ağrı’da bir köy okuluna spor salonu kurulması, 10 eğitmen gelişim seminerleri başta olmak kaydı ile birçok sosyal sorumluluk projeleri ile ülke sporunun ve aynı zamanda ülkemizin geleceği olan çocukların her zaman yanında olarak faaliyetlerini devam ettirdi.

 

2020 yılında 90 ulusal ve 15 uluslar arası sporcuyu ülkemize kazandırmış olmanın gururu ile çalışmalarına devam etmektedir. 

bottom of page