top of page

KURUCUMUZ

Orta öğretimi sırasında tanıştığı hentbolda milli oyunculuğa kadar ilerleyen İbrahim H. ADAN, Beşiktaş Spor Kulübü’nde 10 yıl olmak üzere Diyarbakır Polis Gücü, İzmit Büyükşehir Belediyesi, Haydarpaşa Lisesi Spor Kulübü ve Türk Milli Takımları’nda görev aldı. Türkiye Kupası Şampiyonlukları, Türkiye Süper Ligi dereceleri ve Balkan İkinciliği gibi önemli başarılar yaşadı. Birçok uluslararası kupa maçlarında sporcu olarak mücadele verdi. 2000 yılında henüz üniversitede öğrenci iken, uzmanlığı olan hentbol branşı ve dersleri ile ilgili olarak bir takım çalışmalar yapmaya başladı.

2002 yılında mezun olduğu Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük bölümü için hazırladığı “10 – 12 yaş grubu çocukların motor beceri gelişimlerinin incelenmesi” konulu mezuniyet tezini Bahçeşehir Koleji’nde oluşturduğu bir grup ile başarılı bir şekilde araştırdı. Aynı zamanda Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Hentbol branşının kuruculuğunu üstlendi. Kolej öğrencileri ile spor kültürü ve fiziksel gelişimi hedef alırken, üniversite öğrencileri ile birçok ilkleri ve başarıları elde etti. Ardından kurduğu kulüp takımı ile mahalli ligden Türkiye Hentbol Süper Ligi’ne kadar yükselip başarılı mücadeleler yaşadı.

 

H IBRAHIM ADAN.jpg

2005 yılında okul öncesi dönemindeki çocuklar için kurduğu FİBS Spor Eğitim & Danışmanlık Şirketi ile Kids-Sport Sportif Beceri ve Koordinasyon Merkezi’ni faaliyete geçirdi. Kurduğu eğitim merkezinde sağlıklı çocuk gruplarının yanı sıra otizm, down sendromu ve benzer farklılıkları olan çocuklarla ilgili araştırmalar ve birebir çalışmalarda başarılı programlar uyguladı. 

 

Bir yıl sonra 2006 yılında sporun ülkemizde kültür olarak kazanılması amacı ile hayata geçirdiği SBK Merkezi ile kısa sürede birçok ilimizde binlerce çocuğa en etkin spor eğitiminin verilmesini sağlayan bir sistem kurdu. Buna bağlı olarak hızla öğretmen eğitimlerine başlayarak birçok eğitimcinin gelişim sürecine katkıda bulundu. 

 

Diğer taraftan okul öncesi döneminden üniversiteye hazırlık dönemine kadar ve hatta üniversite öğrencilerini de kapsayan gruplar için sınıf içi dinamiğini yükseltmeye yönelik bir takım programlar ve uygulamalar üzerinde çalışma ve araştırmalar yaptı. Aralarında İstanbul Tıp Fakültesi de olmak üzere birçok okul öncesi dönemi, ilköğretim, lise ve dershane öğretmenlerine eğitim ve seminer sunumları gerçekleştirdi. 

 

2009 yılından itibaren FİBS Spor Organizasyon adıyla çeşitli spor organizasyonları ve sportif aktiviteler ile ulusal etkinler yapmaya devam etmektedir. 

 

2010 yılında İstanbul Esenkent’te, içinde SBK Merkezi ve Kids Sport eğitimlerinin yanı sıra Avrupa yakasının en büyük cimnastik salonunu bulunduran, basketbol ve voleybol gibi çeşitli salon sporlarının eğitimlerinin verildiği ülkemizin sayılı tesislerinden birini hayata geçirmiştir. 

 

2016 yılında İstanbul Ispartakule'de, içinde yüzme havuzu, müzik, drama, uzak doğu sporları gibi uygulama alanları barındıran 3.000m2 alanı ile sadece çocuklara hizmet sunan Kids Arena Spor&Sanat Merkezi'ni faaliyete geçirmiştir.

bottom of page